Oldřichovští fotbalisté v tisku

Úspěch oldřichovských fotbalistů zaznamenal Liberecký deník 22. srpna 2014

Liberec - Fotbalová III. třída/ Vojtěch Zeman vstřelil Novému Městu půltucet branek.

Nejnižší fotbalová soutěž na Liberecku odstartovala a hned bylo dosaženo hokejových výsledků. O ty se postarali hráči Oldřichova, Stráže B a Rynoltic B. Loňští účastníci okresního přeboru se moc nepředvedli. Horní Řasnice upotila těsnou výhru nad Bílým Potokem, ale Hlavice prohrála s céčkem Hrádku.

Hrádek C - Hlavice 4:1 (3:0). Domácí bez potíží zvládli poločas a vstřelili loňskému účastníkovi přeboru tři branky. Po změně stran pak byla hra vyrovnaná i na góly. Branky: Sula 2, Radník z pen., Štálík Pytloun. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 0:1, 20 diváků.

Chotyně - Machnín 3:5 (2:4). V první čtvrthodině se hrálo jen na útok, a padlo tak pět gólů. Domácí náskok hostů snížili na 3:4, ale poslední slovo měl Machnín. Branky: Kraus 3 Bér, Svatoň, Zah, Buchvald st., Pavlů. Rozhodčí: Zelenay, ŽK: 2:2, 100 diváků.

Rynoltice B - Bílý Kostel B 6:0 (3:0). Duel béček byl jasný pro domácí, kteří vstřelili po dvou brankách Pudila a Dobrovolného, další připojili Menšík a Švarc. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 2:3, 50 diváků.

Stráž B - Mníšek 7:0 (3:0). Proti jarnímu vicemistru to neměl nováček ve své premiéře vůbec lehké. Domácí převahu vyjádřili jen sedmičkou. Hosté jen sporadicky přinutili Šimka v bráně, aby si proti střelám lehl. Branky: Soukup 2, Hruboň, Valášek, Budský, Kraus, Trejbal. Rozhodčí: Dvořák, 50 diváků.

Žibřidice - Rozstání B 2:0 (0:0). Na rozhodnutí se čekalo až do samého závěru, kdy nejprve v 80. minutě vstřelil gól Kopecký a za dvě minuty ještě Vávra. Mezitím byl vyloučen Bulíř z Rozstání. Rozhodčí: Kejdana, ŽK: 0:2, 100 diváků.

Český Dub - Vesec 2:0 (2:0). Domácí nejprve proměnili penaltu Novákem a chvilku před poločasem přidal Bílek druhý gól. To bylo vše z obou stran. Rozhodčí: Brožek, ŽK: 1:1, 20 diváků.

Dolní Řasnice - Pertoltice 2:2 (0:1). Hosté sehráli zápas s nešťastným koncem. O vedení a výhru je totiž připravil domácí Vnouček v poslední minutě. Branky: Kavur, Vnouček Jalovičár 2. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 3:1, 30 diváků.

Horní Řasnice - Bílý Potok 2:1 (1:1). Do poločasu se trefili domácí Benda ve 25. minutě. Náskok vyrovnal ve 41. Čuba, a tak utkání rozhodl dvě minuty před koncem domácí Hrevuš. Rozhodčí: Filipi, ŽK: 1:2, 50 diváků.

Oldřichov - Nové Město B 13:2 (5:1). Domácí se zřejmě přes léto dali dohromady a posílili, protože třináctka je až příliš dobrý výsledek na III. třídu. Střelecky se blýskl Vojtěch Zeman, autor tuplovaného hattricku. Další branky: T. Holub 2, M. Holub, Rác, Vrňata, Černý, Soukup David, Láznický. Rozhodčí: Popelář, 50 diváků.

Raspenava B - Habartice 3:2 (1:2). Hosté vedli o dvě branky, ale tento náskok domácí nejen dorovnali, ale gólem z penalty v 75. minutě získali skalp kvalitního soupeře. Branky: Berko, Koprnický st., Balog z pen. Kupec 2 (1 z pen.). Rozhodčí: Mizera, ŽK. 1:0, 30 diváků.

Víska - Kunratice 3:3 (3:0). Domácí, vedení exdivizním Studničkou z Rapidu, dokázali vést 3:0. jenže Kunratičtí nehodili flintu do žita a ještě stihli vyrovnat.

Hostující Želonka zažil radost i zlost. Nejprve vstřelil remízový gól, aby byl za pár minut vyloučen kvůli nedodržení vzdálenosti ve zdi při trestném kopu. Branky: Studnička 2, Hoť Bílek 2, Želonka. Rozhodčí: P. Svinka st., ŽK: 1:4, ČK: 90. Želonka (Ku), 60 diváků.

Krásný Les - Jokers 2:3 (1:1). Žolíci domácí borce zaskočili. Ti hodinu hráli remízově, pak inkasovali podruhé a za dvě minuty opět, kdy hosté hráli o deseti. Les stihl jen snížit v 88. minutě, kdy byly síly na hřišti srovnány a hrálo se na obou stranách o deseti. Branky: Štěpánek, Rapčan Hrouda, Šabrt, Balatka. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 2:2, ČK: 73. Vošvrda 50. Baborák, 50 diváků.

Autor: Miloslav Cihlář