Další historické fotografie Oldřichova

Další historické fotografie Oldřichova

  • Jiřina Vávrová
  • 10. dubna 2016

Dnešní nahlédnutí do historie bych chtěla otevřít fotografiemi, které nejsou zase až tak staré. Jsou z roku 2004 a je na nich patrné, jak přicházela hrobka rodiny Neuhäuser a Berger o střešní krytinu. Dobrá zpráva je, že spolek Živo v Hájích získal grant od Nadace VIA ve výši 40 000 korun právě na novou střešní krytinu hrobky a že oldřichovští hasiči přislíbili provést odborné práce na zastřešení hrobky, za což jim velice děkuji!

2004-03 

2004-04

Další fotografie je od paní Marie Flegrové a můžeme si na ní prohlédnout, jak vypadal oldřichovský hřbitov v dobách, kdy zde ještě byly německé hroby. Nevíte někdo, kdy přesně byly německé náhrobky zrušeny a případně kam byly odvezeny? Společně se Spolkem Patron hledáme např. náhrobní desku léčitele Franze Endlera.

hrbitov-nemecke-hroby

Snímek z roku 1961 zachycuje restauraci Beseda a dobová vozidla. Je z archivu paní Renate Beck Hartman. Potréty jejích praprarodičů Berty a Ferdinanda Effenbergerových, kteří nechali postavit Vereinshalle – dnešní restauraci Besedu, již visí na sále Besedy.

a1961-buschullersdorf-vereinshalle-kopie

Poslední fotografie je od paní Lidmily Neradové, která má chalupu na Pilách. Fotografie je asi z roku 1954 a zachycuje zajímavý pohled od čp. 145 směrem na Špičák. V pravé dolní části fotografie jsou budovy, které již nestojí.

old-pohled-od-cp-145_asi-1954

 

 

Starší příspěvek Portréty Berty a Ferdinanda...
Novější příspěvek Oldřichovská náves, článek v...