V pondělí 25. května se široké veřejnosti otevřely dveře naší krásné nové školy. Chtěli jsme, aby i ti, kteří zrovna doma nemají školáky, měli možnost nahlédnout do nově zrekonstruované budovy původního obecního úřadu v Oldřichově v Hájích. Návštěvníci mohli na vlastní oči vidět, jak neuvěřitelnou – a za mě nesmírně vkusnou a citlivou – proměnou tato historická budova prošla. Od září bude sloužit primárně dětem z obce a okolí, ale své místo si tu najde každý. Budova totiž bude částečně fungovat i jako komunitní centrum a praktické zázemí pro obecní akce. Aktuálně už ladíme jen poslední detaily a v nejbližších dnech školu a její okolí čeká velký úklid, abychom měli od září stoprocentně hotovo.
Na uvítanou vedení obce přichystalo malé občerstvení ve formě ovoce, kávy, šampaňského a samozřejmě i toho dětského, protože účastníky prohlídky byly i samy děti. Po úvodním přípitku provedla paní starostka všechny přítomné budovou a její výklad se věnoval jak samotné rekonstrukci, tak celému procesu založení školy a následujícím krokům.
Prohlídka začala v plně vybavené výdejně obědů s jídelnou, která nakrmí nejen školáky a zaměstnance školy, ale možnost stravovat se zde dostanou také senioři a zaměstnanci obce. Následovalo zázemí pro personál, hygienické prostory, šatny a první učebna. O patro výš pak mohli všichni obdivovat úžasné, světlem projasněné učebny, moderní sociální zařízení a učitelský kabinet. V učebně s interaktivní tabulí se návštěvníci usadili a sledovali video zachycující postupné práce na rekonstrukci budovy. V tuto chvíli se využily úžasně praktické venkovní žaluzie. A protože naše obec získala ocenění v soutěži Vesnice roku a samotná škola získala ocenění „Zlatá cihla“, pouštělo se i prezentační video Oldřichova. V posledním patře pak všechny nadchl půdní prostor přeměněný na relaxační a tvůrčí místnosti spolu s prostornou terasou……a najednou by se většina z nás chtěla vrátit do školy a nejlépe do takové, kterou máme v Oldřichově.
Poté měli všichni možnost projít si budovu ještě jednou samostatně, doptat se na detaily, a dokonce si i zavzpomínat na minulost tohoto místa. Akce se zúčastnila nejen starostka obce, ale i paní ředitelka školy. Obě si navzájem poděkovaly za skvělou spolupráci, která celému projektu předcházela – cesta to totiž nebyla vůbec jednoduchá a stála na obrovské vzájemné důvěře. Velké poděkování patřilo všem, kteří toho všeho byli aktivními účastníky a podporovateli. Konkrétně zaznělo poděkování architektům stavby, stavební firmě a v neposlední řadě paní místostarostce, která byla po celou dobu spolehlivou oporou jak pro paní starostku, tak pro paní ředitelku. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a sdíleli s námi tento důležitý krok pro naši obec!
Daniela
| Po | 8:00 - 11:00, 12:00 - 16:00 |
| Út | 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30 |
| St | 8:00 - 11:00, 12:00 - 17:00 |
| Čt | 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30 |
| Pá | 8:00 - 11:00 |