Občanské sdružení Živo v Hájích

Občanské sdružení Živo v Hájích

  • Jiřina Vávrová
  • 30. března 2013

Sdružení Živo v Hájích o. s. vzniklo na jaře 2013. Spojuje ty, kteří se již podílejí nebo chtějí podílet na organizaci akcí, jako jsou besedy, výroční trhy, zájmové kroužky, koncerty, setkání, sportovní a jiné kulturní události. Sdružení se tak vedle Sboru dobrovolných hasičů, Sokola, Červeného kříže, Klubu českých turistů, myslivců, Ekocentra a dalších stalo dalším aktivním členem obce, který má zájem na jejím rozvoji.

Sdružení vzniklo během setkání občanů Oldřichova v pátek 22. 3. 2013. Setkání bylo reakcí na jednání zastupitelstva obce ve čtvrtek 14. 3. 2013, kde byl prezentován návrh revitalizace objektu bývalé panelárny. Sdružení se návrhem územního plánu obce a projektem revitalizace panelárny zabývalo a k oběma dokumentům vytvořilo své připomínky.

Není to však jeho hlavní poslání, ale reakce na aktuální situaci v obci.

Sdružení má 25 zakládajících členů, vede je pětičlenný výbor (Jiřina Vávrová, Zuzana Uhrinová, Jiří Svatuška, Jiří Antl a Radim Šarapatka). Předsedou sdružení je Radim Šarapatka. Sdružení je otevřené každému, kdo souhlasí s cíli sdružení a chce se podílet na přípravách a organizacích jeho aktivit.

 

Starší příspěvek „Jen tak“
Novější příspěvek Oldřichovská pošta